W POSZUKIWANIU ANAKONDY

PRZYGODA/WYPRAWA POZNAWCZA W AMAZOŃSKIEJ DŻUNGLI W 100% WILGOTNOŚCI, BIEGACZE Z MACZETĄ
/wycieczka jest uzupełnieniem obozu w Peru/

19-20/25-26 sierpień 2019

(data może ulec zmianie)


DZIEŃ 1
Przelot nad Amazonkę do „miasta dla zuchwałych” – Iquitos. Przejazd z lotniska do hotelu w centrum z klimatyzacją. Aklimatyzacja przy 100% wilgotności.  Zwiedzanie zaczniemy od lokalnej restauracji gdzie zjemy obiad i napijemy się soków z tak egzotycznych owoców jak camu-camu i aguaje. Zobaczymy centrum miasta z kolonialnymi domami, które rozkwitło w epoce kauczuku, nadbrzeże Amazonki z promenadą i Plaza de Armas.

Pojedziemy na targowisko, aby zobaczyć towary oferowane przez lokalnych szamanów (zioła, skóry dzikich zwierząt, liście tytoniu, amulety, produkty do rzucania uroków etc.. oraz aby zaopatrzyć się w rzeczy potrzebne w dżungli (być może trzeba będzie kupić gumowce, moskitiery, latarki…etc..)

Rikszami pojedziemy do pływającej dzielnicy Belen która jest zbudowana na palach na rzece Amazonce. Wieczorem, kolacja i wyjście na miasto do jednego z tanecznych klubów. Nocleg.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu pojedziemy do portu w miejscowości Nauta skąd wypłyniemy na Amazonkę ruszając w interior. Będziemy płynąć w dół rzeki, obserwując życie puszczy, florę i faunę w tym żółwie, małpy, ptactwo i wypatrując różowych delfinów.  W jednej z odnóg rzecznych zatrzymamy się na stały pobyt w drewnianych domkach-bungalowach, które staną się naszą bazą wypadową podczas kolejnych dni.