NA SKRZYDŁACH KONDORA

OBÓZ BIEGOWO-TURYSTYCZNY W PERU

5-6/18-19 sierpień 2019

(data może ulec zmianie)


TRASA: Lima-Paracas-Islas Ballestas-Ica-Oaza Huacachina-Nazca-Arequipa-kanion Colca-Cabanaconde-Chivay-Puno- jezioro Titikaka-Sillustani-Cusco-Ollantaytambo-Santa Teresa- Hydroelektryka-Aguas Calientes-Machu Picchu-Lima.

DZIEŃ 1
Powitanie na międzynarodowym lotnisku Lima/Callao w Peru. Przejazd do miejsca zakwaterowania albo w Limie kolonialnej, albo w turystycznej dzielnicy Miraflores. Odpoczynek po podróży, spotkanie poznawczo organizacyjne.  Dla wytrwałych wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

DZIEŃ 2
Wizytę w Peru zaczniemy od typowo peruwiańskiego śniadania. Następnie udamy się na Plaza San Martin, gdzie będzie okazja wymienić trochę pieniędzy.  Głównym deptakiem przejdziemy do Placu Głównego po drodze zaglądając do kościoła La Merced.

Zobaczymy Pałac Prezydencki, Katedrę, pierwszy budynek Poczty Głównej i wzgórze San Cristobal. Udamy się do lokalnej bodegi, aby zobaczyć sposób przyrządzania pisco sour, narodowego drinka Peruwiańczyków. W dalszej części Dworzec Kolejowy Malinowskiego i jak starczy czasu wizyta na Mercado Central w chińskiej dzielnicy.  Obiad złożony z owoców morza, powrót do hotelu i przejazd do Paracas. Na miejscu zakwaterowanie, spacery po plaży, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3
Z rana wyruszamy na rejs łodzią motorową po Oceanie Spokojnym. Naszym celem będzie obserwacja zwierząt morskich na wyspach Islas Ballestas. Zobaczymy pingwiny Humboldta, lwy morskie, pelikany, rozgwiazdy, kraby, etc.. a przy odrobinie szczęścia delfiny. W drodze powrotnej spojrzymy na Candelabr, czyli tajemniczą figurę- geoglif wyryty na półwyspie Paracas.

W jednej z portowych restauracji zjemy śniadanie i ruszymy dalej do miejscowości Ica, która jest stolicą peruwiańskiego wina.

Ica

Ica

Pojedziemy do Oazy na pustyni o nazwie Huacachina, gdzie zjemy obiad i będzie możliwość szaleństw na wydmach i zjazdów na desce „sandboarding”. Po zabawie ruszamy dalej do Nazca. Dojazd na miejsce, zakwaterowanie i nocleg.

loty awionetką nad liniami Nazca

loty awionetką nad liniami Nazca

DZIEŃ 4
Zwiedzanie przez podróżowanie. Z samego rana wszyscy chętni

będą mogli latać awionetką nad pustynią i słynnymi liniami Nazca (fakultatywnie, około 100 USD/os.)

Następnie wyruszymy w całodzienny przejazd (około 13 godzin!) najdłuższą drogą świata Panamericaną do Arequipy.

Arequipa

Droga do Arequipy

Droga do Arequipy

Po drodze czekają nas piękne krajobrazy, zatrzymamy się w ciekawszych miejscach, spróbujemy oliwek, zobaczymy uprawy ryżu, rybackie wioski, być morze wykąpiemy się w Oceanie. Na miejsce dojedziemy około północy. Nocleg.

DZIEŃ 5
Zwiedzanie „Białego Miasta” Arequipy. Dzień odpoczynku i ładowania akumulatorów. Arequipa położona jest na wysokości 2.400m .n.p.m pod dwoma wulkanami: El Misti 5.825m n.p.m i Chachani 6.075m n.p.m. Dzień rozpoczniemy od pysznego peruwiańskiego śniadania na lokalnym targu San Camilo. Następnie zwiedzimy Starówkę, zobaczymy Katedrę i Muzeum Andyjskie lub klasztor św. Katarzyny. Po południu czas wolny. Dla spragnionych adrenaliny będzie możliwość zorganizowania raftingu na rzece Chili (fakultatywnie około 20 usd). Wieczorem wyjście na miasto na kolację i trochę muzyki na żywo w lokalnych klubach. Nocleg.