W POSZUKIWANIU ANAKONDY

OBÓZ BIEGOWO-TURYSTYCZNY W AMAZOŃSKIEJ DŻUNGLI

DZIEŃ 1
Przelot nad Amazonkę do „miasta dla zuchwałych” – Iquitos. Przejazd z lotniska do hotelu w centrum z klimatyzacją. Aklimatyzacja przy 100% wilgotności.  Zwiedzanie zaczniemy od lokalnej restauracji gdzie zjemy obiad i napijemy się soków z tak egzotycznych owoców jak camu-camu i aguaje. Zobaczymy centrum miasta z kolonialnymi domami, które rozkwitło w epoce kauczuku, nadbrzeże Amazonki z promenadą i Plaza de Armas.

Pojedziemy na targowisko, aby zobaczyć towary oferowane przez lokalnych szamanów (zioła, skóry dzikich zwierząt, liście tytoniu, amulety, produkty do rzucania uroków etc.. oraz aby zaopatrzyć się w rzeczy potrzebne w dżungli (być może trzeba będzie kupić gumowce, moskitiery, latarki…etc..)

Rikszami pojedziemy do pływającej dzielnicy Belen która jest zbudowana na palach na rzece Amazonce. Łodzią popływamy pomiędzy domami zaglądając do ich wnętrz i poznając życie mieszkańców. Wieczorem, kolacja i wyjście na miasto do jednego z tanecznych klubów. Nocleg.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu pojedziemy do portu w miejscowości Nauta skąd wypłyniemy na Amazonkę ruszając w interior. Będziemy płynąć w dół rzeki, obserwując życie puszczy, florę i faunę w tym żółwie, małpy, ptactwo i wypatrując różowych delfinów.  W jednej z odnóg rzecznych zatrzymamy się na stały pobyt w drewnianych domkach-bungalowach, które staną się naszą bazą wypadową podczas kolejnych dni.